prace podwodne

„Zadania specjalne po wodą” – zobacz przykłady naszych prac podwodnych

Przebieg wszelkich prac podwodnych reguluje Ustawa z dnia 17 października 2003 o wykonywaniu prac podwodnych (Dz. U. 199 poz. 1936) oraz Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 19 maja 2004 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy wykonywaniu prac podwodnych (Dz. U. 116 poz. 1210).

 

 

Aquamor stosując się do tych zaleceń, niezmiennie od 1991 roku bierze udział w wielu realizacjach dotyczących prac podwodnych. Poniżej wymieniamy kilka z nich z terenu Trójmiasta i okolic.

W stoczni remontowej „Nauta” w Gdyni:

■ wykonaliśmy prace podwodne przy montażu pionowego podnośnika w statkach
■ montowaliśmy także ochrony katodowe

W Redzie:

■ zbudowaliśmy ujęcie wody

W Bazie Paliw Płynnych w Porcie Północnym w Gdańsku:

■ montowaliśmy ochrony katodowe

W Bazie Promowej w Świnoujściu:

■ umocniliśmy dno materiałami tekstylno – betonowymi

W Porcie Północnym w Gdańsku:

■ wykonaliśmy podsypkę tłuczniową pod skrzynie falochronu „T” i skrzynie na stanowisku „R”
■ zamontowaliśmy przeciwrozlewową przegrodę pneumatyczną oraz wykonaliśmy prace podwodne związane z budową nowych stanowisk przeładunku paliw.

W Stoczni Gdynia:

■ przebudowaliśmy próg doku „SD jeden”

W Elektrowni Połaniec:

■ odcięliśmy ścianki stalowe na wlotach do turbin

Oprócz tych prac wykonujemy na bieżąco remonty w Stoczni Gdańskiej, gdzie jesteśmy odpowiedzialni również za modernizację pochylni.

Nasz zespół

Nasza firma jest kontynuatorem działalności Przedsiębiorstwa Robót Czerpalnych i Podwodnych Gdańsk, które powstało w 1947 roku.

Do 1991 roku przedsiębiorstwo to wykonało kilkaset różnego rodzaju zleceń z obszaru hydrotechniki podwodnej. Jego specjaliści pracowali zarówno w akwenach wybrzeża, jak również na wodach śródlądowych.

Jesteśmy dumni z tego, jak wielu doświadczonych i posiadających ogromną wiedzę pracowników tego przedsiębiorstwa kontynuuje dziś swoją karierę w naszej firmie. Dzięki nim możemy Państwu zaoferować usługi podwodne na najwyższym, światowym poziomie. Wykonywane przez nas prace nurkowe spełniają zawsze najwyższe standardy.

usługi hydrotechniczne

usługi podwodne